kosmiczna

Zabawy choinkowe

ZABAWY CHOINKOWE I KARNAWAŁOWE – to z pewnością niezapomniane spotkanie dla Państwa milusińskich. Posiadamy wiele sprawdzonych scenariuszy zabaw choinkowych. Razem z dziećmi odbyliśmy podróż po różnych częściach kosmosu, po bajkowych krainach, przeżyliśmy z Jasiem i Małgosią leśną przygodę, wspaniała Wróżka uczyła nas czarować potem gościliśmy na balu u Pani Zimy, bawiliśmy się z Królewną Śnieżką. W tym roku dowiadujemy się jak jaskiniowcy odnaleźli Mikołaja.  Następny rok z pewnością przyniesie kolejna przygodę na którą możemy zabrać również Państwa pociechy…

Przykładowe zarysy scenariuszy:

Facet-w-czerni KOSMICZNA PRZYGODA

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia św. Mikołaj wyruszył w Kosmiczną podróż w poszukiwaniu super kosmicznych prezentów i zaginał w odległej galaktyce. Kapitan YAGA kompletuje załogę i przygotowuje się do tajnej, kosmicznej ekspedycji. Zabawa rozpoczyna się przywitaniem dzieci przez Kapitana Jagę. Następnie zostaje przeprowadzony test na kosmonautę. Okazuje się, że wszyscy zdali go znakomicie, więc nie pozostaje nic innego jak wyruszyć w kosmiczną wędrówkę. Cała załoga podróżując statkiem kosmicznym poszukuje Mikołaja na różnych planetach. Spotykają Ufoludka, Kosmojeża oraz Faceta w Czerni, który nauczy dzieci jak zwalczyć Lorda Próchnicę – Mikołajowego porywacza.

Sniezka-choinka KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I PRZYJACIELE

Całość zabawy choinkowej rozpocznie przedstawienie kukiełkowe. Będzie to krótki fragment bajki „Królewna Śnieżka”. Zostanie zorganizowany teatrzyk w którym aktorzy przy pomocy kukiełek będą przedstawiać fragment bajki. Potem pojawi się już żywa Królewna Śnieżka, która przywita się ze wszystkimi dziećmi i zaprosi je do wspólnej zabawy. W trakcie zabawy pojawią się postacie z innych bajek, takie jak np. Jaś i Małgosia oraz Czerwony Kapturek, który zaprosi dzieci na przedstawienie kukiełkowe o swoich przygodach.

 dzwoneczek-i-elfy DZWONECZEK i ELFY

Elfy z Nibylandii wyruszają na Ląd by spotkać się ze Św. Mikołajem. W starych księgach odnaleziono informację mówiącą, że ów niezgrabek – Św. Mikołaj spełnia wszystkie życzenia i rozdaje prezenty małym niezgrabkom. Elfy postanowiły wyruszyć na spotkanie ze Św. Mikołajem by prosić go o dodatkowe ilości elfiego pyłku, dzięki któremu zwierzęco, ogrodniczo, wodno i świetlisto utalentowane elfy mogą zmieniać pory roku na Lądzie. Zasoby elfiego pyłku tak się skurczyły, że istnieje zagrożenie, iż w tym roku, na Ladzie nie będzie wiosny. Jak jednak dotrzeć do niego?

bal-u-Pani-zimyBAL U PANI ZIMY

Miejscem balu jest „pałac u Pani Zimy”. W zimowej scenerii dzieci i rodzice witani są przez śnieżynki. Pani Zima, ubrana w białą suknię, wita wszystkie dzieci i dziękuje za przyjęcie zaproszenia na bal. Mówi, że już od dawna chciała się spotkać z dziećmi, ale była bardzo zapracowana. W tym roku postanowiła zorganizować takie spotkanie – a Pani Zima lubi dzieci najbardziej na świecie. Niespodzianką dla dzieci będą zaproszeni na bal goście. Na bal przybywają zaproszone postacie. Pojawi się Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu i inne ciekawe postacie.

Jasikinowcy-choinkaPRZYGODA Z JASKINIOWCAMI

Bardzo dawno temu, tak dawno, ze nikt tego nie pamięta, pomiędzy wielkimi górami, w prawdziwej dolinie rosła stara puszcza. Sięgała ona tak daleko, ze nikt nie wiedział gdzie się kończy. W puszczy tej znajdowała się Jaskinia, a w jaskini mieszkało plemię jaskiniowców. W trakcie zabawy Jaskiniowcy uczą dzieci jak poluje się na mamuty, jak wynaleziono koło i inne narzędzia niezbędne w codziennym życiu. W końcu opowiadają o tym jak wynaleźli Świetnego Mikołaja, który do dzisiaj spełnia wszystkie prośby i co roku dostarcza prezenty.

choinka-zeglarskaŻEGLARSKA PRZYGODA

Całość zabawy prowadzi Pan Kapitan oraz majtek pokładowy, który praktycznie pokazuje dzieciom jak wykonywac poszczególne czynności. Kapitan zaprosi dzieci na daleko-morską wyprawę, podczas której dzieci przeżyją moc przygód i będzie na nich czekać wiele niespodzianek. Na początku dzieci będą musiały przejść test na żeglarza. Wszyscy zdadzą go pomyślnie i załoga wyruszy w daleką podróż. Podczas wyprawy dzieci, miedzy innymi będą musiały poznać zwyczaje panujące na okręcie (stawianie żagli, wyciąganie kotwicy, szorowanie pokładu) nauczą się piosenki żeglarskiej, poznają Kapitana Huka, Neptuna króla mórz i oceanów, przeżyją sztorm na okręcie. Będą docierać na różne kontynenty, by w końcu dopłynąć do Skandynawii gdzie na dzieci będzie czekał Święty Mikołaj.

Jas-i-MalgosiaLEŚNA PRZYGODA JASIA I MAŁGOSI

Jaś i Małgosia powitają dzieci opowieścią o swoim wcale nie-bajkowym życiu. Jaś i Małgosia bardzo się cieszą, że nie są sami w lesie i zapraszają wszystkich do odbycia wspólnej wyprawy, przez bajkowy, tajemniczy las, w którym można spotkać niezwykłe postacie. Następnie dzieci na swojej drodze spotykają wilka. Wszyscy są ogromnie przestraszeni. Wilk jest ogromnie głodny, ale jego tradycja rodzinna mówi, że wilki z jego rodu nie zjadają dzieci. Wilk więc zaprasza wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Potem kolejno pojawiają się postacie z bajki czyli Drwal (tato Jasia i Małgosi), Smutny Smok błąkający się po lesie oraz Baba Yaga, która będzie próbować uwięzić Jasia i Małgosię, ale okaże się że nie jest taka sroga…

podroz-w-poszukiwaniu-mikolajaPODRÓŻ W POSZUKIWANIU ŚWIETNEGO MIKOŁAJA

Wróżka, Księżniczka, Pies, Clown i Myszka razem z Mikołajem jechali do dzieci wielkimi saniami przez wielkie zaspy. Chcieli jak najszybciej dotrzeć do dzieci na bal. Niestety była wielka śnieżyca, sanie wywróciły się i staruszek Mikołaj z nich wypadł. Aby odnależć Mikołaja, który ma ogromny worek prezentów należy wyruszyć w wielką podróż po bajkowych krainach.

 

 

choinki-motylki


There are no comments

Add yours