Zew2014_7625

Zew Natury 2014

Wspaniałe koncerty, warsztaty, konkursy dla dzieci i dorosłych, wystawy, programy edukacyjne, kino, sport, świetna kuchnia i co najważniejsze niezapomniane emocje i wypoczynek na łonie natury! – Tak w największym skrócie można opisać pierwszą edycję festiwalu który odbył się w dniach 25-27 lipca 2014 w BRUDNICACH (koło Żuromina), jednym z najpiękniejszych terenów Polski, objętym programem Natura 2000.

Zew Natury różni się od innych imprez plenerowych już samą koncepcją. Założeniem festiwalu jest zbliżenie ludzi do siebie, obcowanie z naturą i świetną zabawą. Podczas tego wydarzenia jego uczestnicy mogli zrelaksować się korzystając z dobrodziejstw Matki Natury jednocześnie ucząc się o niej i od niej.

W tym roku na deskach festiwalowej sceny można było usłyszeć zespoły: Chonabibe, Dziady Kazimierskie, NeoKlez, Kart, DJ Pedro Elektro. Muzycy zespołów NeoKlez i Chonabibe poprowadzą warsztaty kreatywnego myślenia, beat boxu i naukę gry na instrumentach ( perkusja, gitara elektryczna i akustyczna, gitara basowa, skrzypce, akordeon, klarnet). Warsztaty odbyły się w Żuromińskim Centrum Kultury.

Fani sportowych rywalizacji mogli wyhasać się przy takich grach jak: fizbee, badminton, kajaki czy gigantyczne piłkarzyki! Dla młodszych organizatorzy przygotowali masę niesamowitych konkursów i zabaw w tym wspaniałe dmuchane zjeżdżalnie.

Bardzo ważnym miejscem podczas festiwalu był „Dworek nad Wkrą” w Brudnicach, który obchodził swoją 100-tną rocznicę. Ten malowniczy modrzewiowy dwór, otoczony przepięknym parkiem corocznie przyciąga swym pięknem setki ludzi z całej Polski i nie tylko. Gospodarze dbając o najdrobniejsze szczegóły sprawili, że każda spędzona tam godzina zapadła nam w pamięci.